Pegaz

PEGAZ to dodatek do roztworów roboczych (mieszanin zbiornikowych) zapobiegający tworzeniu się piany.  

Powstająca podczas przygotowywania (mieszania) roztworu roboczego piana może bardzo negatywnie wpływać na tworzenie się odpowiednich i powtarzalnych kropel cieczy roboczej. Przez pianę mogą tworzyć się zbyt małe krople, które są szybko zdmuchiwane lub zbyt duże krople, które szybko spływają z opryskiwanej powierzchni. Preparat PEGAZ zapobiega tworzeniu się piany, zapobiegając tym samym utracie substancji czynnej roztworu roboczego, a także zapobiega przelewaniu się piany przez ujście zbiornika opryskiwacza.  

Korzyści ze stosowania preparatu PEGAZ:

  • zawiera wysokie stężenie substancji aktywnych, które całkowicie zapobiegają tworzenia się piany podczas napełniania zbiornika opryskiwacza;
  • nie dopuszcza do tworzenia się piany podczas przygotowywania roztworu roboczego;
  • usuwa pianę natychmiast gdy tylko się pojawi;
  • zapobiega stracie czasu związanej ze zwiększonym pienieniem;
  • zapobiega utracie substancji czynnych wraz z pianą podczas napełniania opryskiwacza. 

Szczegóły stosowania preparatu:

  • preparat stosuje się standardowo w ilości 0,01-0,1% objętości roztworu roboczego;
  • po napełnieniu 2/3 zbiornika opryskiwacza wodą, należy w odpowiedniej kolejności dodać wszystkie składniki roztworu roboczego, a  następnie preparat PEGAZ, uzupełnić zbiornik opryskiwacza ciągle mieszając;
  • preparat w mieszankach zbiornikowych należy dodawać w pierwszej kolejności (aby zapobiec tworzeniu się piany) lub bezpośrednio podczas tworzenia piany (usuwa tworząca się pianę).  

Preparat jest kompatybilny ze wszystkimi herbicydami, insektycydami, fungicydami, desykantami i innymi grupami pestycydów, a także nawozami i olejami. Niekompatybilny z AduMax i innymi adiuwantami zmniejszającymi napięcie powierzchniowe!

Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze od 0°C do +30°C;
chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Okres trwałości preparatu: 24 miesiące od daty produkcji.